CZ dropy jdou konečně do aukce…

Zdá se, že odchyty domén nezůstanou jen doménou několika zasvěcených. Světlo světa spatřil konečně první dropcatcher v zóně cz, který umožní předregistraci jmen veřejnosti a odchycené domény následně nabídne v aukci. Najdete ho na adrese Daukce.cz. Pokud sledujete náš monitoring expirací, znamená to pro vás příležitost ke vstupu na trh. Značná poptávka mezi veřejností je již více než rok a dá se očekávat vznik živého tržiště, které by mohlo také přinést určitý přehled o reálných cenách domén.

Zásadním faktem je, že za projektem stojí registrační robot Kraxnet, jehož úspěšnost začíná být skoro legendární. Není ale sám. travelmartin k tomu dodává:

S peti spolupracujicimi registratory mame pres 80% trhu.

Cena pro předregistraci je 200,- Kč tedy defacto za nejnižší možnou cenu (a tvrdě tak konkuruje subreg.cz). Velká příležitost to může být pro SEO společnosti, které mají svá data připravena a stačí jim denní monitoring dropů. Díky tomu, že obvykle stále pracují s čísly profitability daného webu či niche, mají velmi dobrý přehled o nákladech na inzerci na daná klíčová slova a mohou je využít k vytipování, ale především reálnému ocenění domén v případné aukci. A samozřejmě mají pro doménu již koncového zákazníka.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *