WordPress domainer killer plug-in

Před pár dny vyšla nová verze velmi elegantního multi-domain pluginu pro WordPress. Hnízdo (hive) vám umožní provozovat více WP blogů nad jedním zdrojovým kódem (blogy sdílejí jádro enginu, pluginy i témata). Nasměrujete wwwroot domény na WP instalaci, skrze admin panel přidáte jméno a plugin pro něj za vás vytvoří separátní tabulky pod WP databází (označené prefixem odpovídajícím názvu domény).

Vtip je v tom, že plugin má jen pár kilobyte a umožní vám hromadně upgradovat nejen jádro, ale veškeré pluginy na vašich doménách. A co si budeme povídat, nezůstat s updaty pozadu je esenciální pro prevenci exploitů (a zajistit aktuálnost kódu na celém portfoliu minisites je složité). Hromadně můžete také zálohovat celé portfolio.

Hive není plnohodnotným hostingem WP blogů jako WP MU, kvůli své architektuře je vhodný pro single-publisher model. Díky poslední verzi WP Hive 0.5 můžete mapovat separátní WP blogy jak na domény tak na subdomény ale i pod-adresáře.

WordPress nejen že nabízí kostru pro vývoj minisite a umožňuje soustředit se více na obsah, ale dává obsahu řád a je jakožto používaný software dobře přenositelný, což zlepšuje možnost budoucího prodeje webu.

4 thoughts on “WordPress domainer killer plug-in

 1. Andre 22. 9. 2009 / 9.34

  Přesně takový plugin jsem hledal. Znal jsem jen WordPress MU a ten má myslím jen subdomény. Díky. Jinak skvělý web, hlavně tipy na volné domény.

 2. Shuwix 22. 9. 2009 / 9.40

  Tento tool je cool a rovno sa moze masovo hodit RSS aggregator plugin a živiť kváziMFA blogy z cudzích RSS čo síce nieje najčestnejšie riešenie ale ako sa hovorí, účel svätí prostriedky 🙂

 3. Ivo Toman 23. 9. 2009 / 11.16

  Tak to vypadá, že to je přesně to co potřebuji. Jeden účet na více minisites. Používal jsem WP-MU, ale je to zbytečná bazuka na komára.

  Díky za upozornění na tenhle plugin.

 4. carlos 25. 9. 2009 / 2.00

  Shuwixi, jestli to tak cítíš, chop se příležitosti ;D vždycky je něco chvíli otázkou pár freaků, pak obrovskej boom a co nevidět otázkou mas :). Dokážu si představit, že za pár let ti takovej web naladí i sekretářka, včetně neustále čerstvýho syndikovanýho obsahu. Jestli pak ale vyhledávače neprosaděj zákon na noindex u syndikovanýho obsahu.. 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *